W samym sercu Kazimierza ukryty jest średniej wielkości sklepik, mogący posłużyć jako przykład postępu i nowoczesności. Miłości i poszanowania życia wszystkich ziemskich istot. Miejsce, w którym odetchniecie z ulgą, bo zakup butów nie będzie kolejnym stresem i udręką w poszukiwaniu tych nie skórzanych i bez zwierzęcych dodatków.
Po raz pierwszy od dawna, to właśnie tu poczujecie się zupełnie nieskrępowani, iż aksamitnie delikatne cudeńko, które trzymacie w dłoni nie jest skażona czyimś cierpieniem. Tak – to wszystko jest możliwe i wcale nie opowiadam Wam bajek!
Mowa oczywiście o wegańskim sklepie obuwniczym Fairma i ich obłędnej kolekcji, która zadowoli niejednego smakosza.
I zanim posypie się cichy lament, że to nie na waszą kieszeń albo to że nie jesteście z Krakowa, pozwólcie że wszystko Wam wytłumaczę, zaczynając do tego drugiego. Dlaczego? Bowiem sklep ma swoją witrynę online, na której bez problemu zakupicie interesujące Was buty, które zostaną Wam dostarczone pod same drzwi! Czyż to nie super rozwiązanie?
Sama uwielbiam zakupy w sieci właśnie za to, że mogę wygodnie siedzieć na mojej ukochanej kanapie, popijając gorącą herbatę, a miły kurier przyniesie mi moje zakupy.
To co najbardziej mnie ucieszyło to dostępność butów ze słynnej Pinatex, czyli po prostu z odpowiednio przerobionych liści ananasa. Gdybym nie wiedziała, że to nie skóra zwierzęca, mogłabym się założyć że jest inaczej. Buty wykonane z tego materiału są nieprawdopodobnie miękkie i miłe w dotyku, a do tego bardzo trwałe.
Co więcej sklep posiada też w swojej ofercie obuwie z certyfikatem Fair Trade, co w moim odczuciu jest bardzo ważne i sama chętnie wspieram tą inicjatywę. Nikt z nas, zwłaszcza mając możliwość, nie chce się przyczyniać przecież by jego odzież i obuwie wykonywali wyzyskiwani pracownicy w tym dzieci.

” Fair Trade – to inaczej Sprawiedliwy Handel. Jego założeniem jest partnerstwo handlowe oparte na szacunku, przejrzystości interesów i wzajemnym dialogu, dążące do uzyskania większej równości handlowej na arenie międzynarodowej, zwłaszcza w krajach Globalnego Południa. Dzięki niemu lokalni wykonawcy z krajów biedniejszych i rozwijających się, dostają uczciwą cenę za swoją pracę i jednocześnie są wspierani przez swoich partnerów handlowych dla bezpiecznego, demokratycznego i zrównoważonego rozwoju siebie i środowiska.
Działacze ruchu opracowali system certyfikacji Fairtrade, który pozwolił wprowadzić do masowej dystrybucji produkty wytworzone w ramach Sprawiedliwego Handlu. Dzięki stworzeniu konkretnych standardów i wytycznych, kupując produkty oznaczone poniższym znakiem graficznym, konsumenci mają pewność, że to, co kupują, zostało rzeczywiście wyprodukowane z poszanowaniem praw człowieka.”

Kolejnym miłym zaskoczeniem jest fakt, iż w Fairmie zakupicie nie tylko buty, ale też ubrania – skarpetki, koszulki, bieliznę, ubranka dla dzieci oraz bluzki i spodnie do jogi, bawełniane torby  i portfele oraz urocze kolczyki dużą ilością wzorów do wyboru. Moim faworytem okazały się wkrętki ze sztangami oraz oraz jeleniem <3
Odpowiadając na potencjalny pierwszy problem z listy – czyli cenę, powiem Wam, że buty jak i odzież czy akcesoria warte są każdej wydanej złotówki.
Pod tym linkiem  znajdziecie również wszystkie marki, z którymi współpracuje sklep.
Są piękne, cruelty free, wykonane z wysokiej jakości materiałów i do tego trwałe.
W dodatku buty w klasycznych sklepach obuwniczych, wcale nie są wiele tańsze, zwłaszcza jeśli macie swoją ulubioną firmę czy cenicie dany design.
Dla przykładu pokazuje Wam model, który wygląda 1:1 jak pewien model znanej marki na T.
A cena? Taka sama, więc jak dla mnie wybór jest prosty.
Ja jadąc na Malediwy zabrałam z sobą japonki i powiem Wam szczerze, że okazały się moimi najwygodniejszymi klapkami w historii mojej garderoby! Jestem nimi tak zachwycona, że przed następnym tripem zakupie jeszcze jedne w innych kolorze! 🙂
Mam nadzieję, że firma będzie dalej się rozwijać i oferować coraz większy wybór dla klientów, tak by sprostać wszystkim gustom i potrzebom. Bo nie ukrywajmy, że dalej wiele jest do zrobienia i w dobie olbrzymiej konkurencji i wybredności klientów, to w interesie właściciela jest rozszerzać ofertę. Mnie brakuje „ładniejszych” fasonów botków i większego ( kolorystycznie) wyboru szpilek, więc czekam z niecierpliwością na nową dostawę 🙂
Podsumowując, zapisuje Fairme do moich ulubionych miejscówek zakupowych w Krakowie i z całego serca zachęcam Was do zapoznania się z ofertą sklepu.
Z tego miejsca chciałabym podziękować Monice, która umożliwiła mi zapoznanie się z ofertą firmy i która jest pełną pasji, cudowną osobą!

I mam dla Was miłą niespodziankę!
Na hasło veganlove uzyskacie 10% rabatu

 

kategoria: #Recenzje
 17 stycznia, 2018